Narzuty na łóżko

Narzuty na łóżko – polecamy!

Sypialnia to miejsce bardzo szczególne, bowiem szczególny nacisk kładzie się w jej urządzaniu nie na sam wygląd czy dekoracyjność, ale przede wszystkim na walory użytkowe. Do sypialni sporadycznie wprowadza się gości, chyba, że chce się pochwalić nietypowym wyposażeniem z nowym mieszkaniu, nie oznacza to jednak, że nie warto o to pomieszczenie zadbać również pod względem estetycznym. Z uwagi na wyjątkowe skłonności człowieka do oceniania i wyrabiania sobie opinii na podstawie tego, co widzi, estetyczna sypialnia, czysta, zadbana i efektowna gwarantuje mu znacznie większy komfort wypoczynku, niż pomieszczenie z rozrzuconą zmiętą i brudną pościelą. W trosce o wygląd sypialni, a także jej czystość dużą rolę odgrywają narzuty.

narzuty na łóżko

Moda na samodzielne sypialnie pojawiła się wraz z szansą na budowanie własnych domów jednorodzinnych czy kupowanie samodzielnych dużych mieszkań, nieograniczonych powierzchnią przydziałową i pozwalających na dowolne urządzanie według własnych upodobań. Nie trzeba nikogo przekonywać, że najważniejszym elementem sypialni jest zawsze łóżko. W najnowocześniejszych rozwiązaniach zazwyczaj jest to duży mebel zajmujący centralne miejsce w pomieszczeniu, w przypadku tradycyjnych rodzin przeznaczony dla dwóch osób. Dbając o wystrój takiej sypialni nie tylko dobiera się ten element wyposażenia pod kątem wygody i spokojnego snu, ale także pod względem estetycznym. Narzuta w wystroju sypialni może mieć decydujące znaczenie. Jeśli wybiera się klasyczne urządzenie wnętrza w kolorze białym czy surowego drewna, a pościel pozbawiona jest bogatych wzorów narzuta na łóżko często stanowi ważny element dekoracyjny uzupełniający i zarazem ożywiający całość. Ilość dostępnych wzorów czy wersji kolorystycznych sprawia, że można wyposażyć odpowiednio każdy pokój bez względu na jego przeznaczenie lub kolorystykę i styl. W subtelnym kobiecym wnętrzu może to być barwny motyw kwiatowy, w pomieszczeniach nowoczesnych dobrze sprawdzi się ciężka narzuta w barwach neutralnych, czarno-biała z odcieniami szarości, lub skomponowana z drewnem biało-brązowa. Pomieszczenia wymagające ożywienia można ozdobić narzutami w żywych kolorach, w pasy, kwiaty czy kratę. Dodatkowym atutem dekoracyjnym są też wykorzystane elementy faktury, pikowane, błyszczące, ozdobnie obszywane, czy łączone z kilku różnych tkanin.

Funkcje użytkowe narzut do sypialni

Poza walorami dekoracyjnymi narzuty na łóżko pełnią także równie ważną funkcję użytkową. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona pościeli przed zabrudzeniem i pognieceniem. Takie rozwiązania mają szczególne zastosowanie tam, gdzie często siada się na łóżku, czyli w sypialniach pozbawionych krzeseł albo w pokoju nastolatka, który częściej spędza czas na własnym łóżku niż przy biurku. W wielu domach również nie ma oddzielnej sypialni, a miejsce do spania znajdujące się tam, gdzie stale przebywają domownicy i nie ma możliwości odizolowania go, więc wymaga ono zabezpieczenia. Klasyczne narzuty na łóżko wykonane są zazwyczaj z bawełny, z domieszką sztucznego włókna w różnych proporcjach, są grube i doskonale zabezpieczają znajdującą się pod nimi pościel. Dzięki odpowiedniej strukturze i kolorystyce nie gniotą się, a poliester sprzyja praniu i szybkiemu suszeniu bez konieczności późniejszego prasowania. Narzuty bywają często pikowane, posiadają starannie obszyte krawędzie, gwarantujące im trwałość nawet podczas długiego użytkowania. Praktyczne walory narzut podnoszą jeszcze dostępne w sprzedaży różne wymiary, dzięki czemu można dostosować pokrycie do każdego rodzaju sypialni.

Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy pliki cookie. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce.
Zamknij
pixel