Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Alexandre Turpault - francuska tradycja w nowoczesnym wydaniu

2020-02-25
Alexandre Turpault - francuska tradycja w nowoczesnym wydaniu
history picture

Wszystko zaczęło się ponad 170 lat temu w mieście Cholet w północno-zachodniej części Francji, niedaleko Nantes. Przedsiębiorstwo od samego początku swojej działalności skupiało się na produkcji i dystrybucji tekstyliów i pościeli według bogatej francuskiej tradycji designu i projektowania. Wysoka jakość, delikatne bawełniane materiały, dbałość o dekoracyjne detale oraz niezrównana biel pozwoliły niedługim czasie na osiągnięcie ogromnego sukcesu.
Marka w krótkim czasie stała się głównym dostawcą paryskiego domu z bielizną pościelową Le Bon Marché, którego założycielem był Aristide Boucicaut, prywatnie przyjaciel Alexandra Turpault’a. Panowie oprócz wspólnych interesów zaangażowali się również w tworzenie lepszego, bardziej humanistycznego społeczeństwa. Razem zapoczątkowali także cykl styczniowych targów z tekstyliami domowymi, które trwają nieprzerwanie od ponad 150 lat. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za jakość i wykonanie firma z roku na rok zdobywała coraz to szerszą rzeszę wielbicieli. Symbolicznym i kolejnym za razem krokiem w przód dla działalności firmy było wykonanie adamaszkowych obrusów dla słynnego parowca „Normandie”.

Know how

Francuski producent nie boi się stawiać na ludzi i to właśnie w ich właściwym doborze upatruje swojego przepisu na sukces. Ogrom wiedzy jaką przez lata udaje się gromadzić oraz umiejętności takie jak praca zespołowa, kreatywność, cierpliwość czy skrupulatność składają się pomyślny rozwój marki.

fffg
Poszwa satynowa Alexandre Turpault Mogador

Rzemiosło z jakim na co dzień przychodzi mierzyć się pracownikom Alexandre Turpault  można podzielić na trzy główne kategorie:
  • Materiały – absolutną podstawą jest dogłębna znajomość materiałów i ich właściwości, szczególnie lnu. Wiedza ta pozwoli zrozumieć między innymi sposoby tkania, jakość, metody barwienia oraz szereg innych bardziej szczegółowych parametrów, które decydują wygodzie i komforcie klientów,
  • Produkcja – jak uszyć, jak uciąć, jaką przędzę wybrać czyli wszystko to, co pozwoli tworzyć produkty najwyższej jakości,
  • Sztuka dekoracji – klasyczne hafty i koronki czy może bardziej innowacyjne drukowanie tkanin? W Alexandre Turpault znają każdą metodę dekoracji materiałów i to nie jest żadna przesada!


Styl

Naturalny luksus wynikający z inspirowania się francuskim stylem, prosty i jednocześnie wyrafinowany a także niezwykle harmonijny – te określenia zdają się najtrafniej określać styl, jaki reprezentują produkty marki Alexandre Turpault. Podstawą każdego produktu wprowadzanego na rynek jest odpowiedniej jakości materiał. Tu nie mam miejsca na eksperymenty, klienci otrzymują to co najlepsze. Potwierdzają to między innymi liczne certyfikaty i testy, jakim poddawane są wykorzystywane surowce.


Obrus lniany Alexandre Turpault Mazarin

Teraźniejszość

Dziś główny ośrodek produkcyjny znajduje się w Niepppe, w północnej części Francji przy granicy z Belgią. Zarząd firmy zwraca szczególną uwagę na pochodzenie i sposób produkcji materiałów wykorzystywanych w produkcji. Zarówno len jak i bawełna pochodzą tylko z ekologicznych upraw. Fakt ten potwierdza otrzymanie przez nie certyfikatu GOTS (Global Organic Textile Standard). Obecnie Alexandre Turpault to luksusowa marka bielizny domowej należąca do grupy Vanderschooten, jednego z głównych graczy francuskiego rynku. W grupie dystrybuowanych marek znajdują się również: Catimini, Essix, Coucke, Le Cotonnier, Cotonflor, Designers Guild, Manuel Canovas i Souleiado. Francuskie produkty znaleźć możemy w ponad 40 krajach na świecie, w tym również w Polsce. Ponad 250 produktów marki Alexandre Turpault znajdziesz również w ofercie naszego sklepu.
Polecane

pixel