Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gorąco polecane narzuty na łóżko!

Sypialnia to miejsce bardzo szczególne, bowiem szczególny nacisk kładzie się w jej urządzaniu nie na sam wygląd czy dekoracyjność, ale przede wszystkim na walory użytkowe. Do sypialni sporadycznie wprowadza się gości, chyba, że chce się pochwalić nietypowym wyposażeniem z nowym mieszkaniu, nie oznacza to jednak, że nie warto o to pomieszczenie zadbać również pod względem estetycznym. Z uwagi na wyjątkowe skłonności człowieka do oceniania i wyrabiania sobie opinii na podstawie tego, co widzi, estetyczna sypialnia, czysta, zadbana i efektowna gwarantuje mu znacznie większy komfort wypoczynku, niż pomieszczenie z rozrzuconą zmiętą i brudną pościelą. W trosce o wygląd sypialni, a także jej czystość dużą rolę odgrywają narzuty.

narzuty na łóżko

Moda na samodzielne sypialnie pojawiła się wraz z szansą na budowanie własnych domów jednorodzinnych czy kupowanie samodzielnych dużych mieszkań, nieograniczonych powierzchnią przydziałową i pozwalających na dowolne urządzanie według własnych upodobań. Nie trzeba nikogo przekonywać, że najważniejszym elementem sypialni jest zawsze łóżko. W najnowocześniejszych rozwiązaniach zazwyczaj jest to duży mebel zajmujący centralne miejsce w pomieszczeniu, w przypadku tradycyjnych rodzin przeznaczony dla dwóch osób. Dbając o wystrój takiej sypialni nie tylko dobiera się ten element wyposażenia pod kątem wygody i spokojnego snu, ale także pod względem estetycznym. Narzuta w wystroju sypialni może mieć decydujące znaczenie. Jeśli wybiera się klasyczne urządzenie wnętrza w kolorze białym czy surowego drewna, a pościel pozbawiona jest bogatych wzorów narzuta na łóżko często stanowi ważny element dekoracyjny uzupełniający i zarazem ożywiający całość. Ilość dostępnych wzorów czy wersji kolorystycznych sprawia, że można wyposażyć odpowiednio każdy pokój bez względu na jego przeznaczenie lub kolorystykę i styl. W subtelnym kobiecym wnętrzu może to być barwny motyw kwiatowy, w pomieszczeniach nowoczesnych dobrze sprawdzi się ciężka narzuta w barwach neutralnych, czarno-biała z odcieniami szarości, lub skomponowana z drewnem biało-brązowa. Pomieszczenia wymagające ożywienia można ozdobić narzutami w żywych kolorach, w pasy, kwiaty czy kratę. Dodatkowym atutem dekoracyjnym są też wykorzystane elementy faktury, pikowane, błyszczące, ozdobnie obszywane, czy łączone z kilku różnych tkanin.

Funkcje użytkowe narzut do sypialni

Poza walorami dekoracyjnymi narzuty na łóżko pełnią także równie ważną funkcję użytkową. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona pościeli przed zabrudzeniem i pognieceniem. Takie rozwiązania mają szczególne zastosowanie tam, gdzie często siada się na łóżku, czyli w sypialniach pozbawionych krzeseł albo w pokoju nastolatka, który częściej spędza czas na własnym łóżku niż przy biurku. W wielu domach również nie ma oddzielnej sypialni, a miejsce do spania znajdujące się tam, gdzie stale przebywają domownicy i nie ma możliwości odizolowania go, więc wymaga ono zabezpieczenia. Klasyczne narzuty na łóżko wykonane są zazwyczaj z bawełny, z domieszką sztucznego włókna w różnych proporcjach, są grube i doskonale zabezpieczają znajdującą się pod nimi pościel. Dzięki odpowiedniej strukturze i kolorystyce nie gniotą się, a poliester sprzyja praniu i szybkiemu suszeniu bez konieczności późniejszego prasowania. Narzuty bywają często pikowane, posiadają starannie obszyte krawędzie, gwarantujące im trwałość nawet podczas długiego użytkowania. Praktyczne walory narzut podnoszą jeszcze dostępne w sprzedaży różne wymiary, dzięki czemu można dostosować pokrycie do każdego rodzaju sypialni.

pixel