Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak długo trwa realizacja zamówienia?

2020-10-29
Jak długo trwa realizacja zamówienia?

 

 

Główne powody, przez które coraz częściej wybieramy zakupy w Internecie to przede wszystkim dużo szerszy wybór asortymentu, korzystniejsze ceny i wygodna dostawa w dowolnie wybrane miejsce. Dzięki temu oszczędzamy jakże cenny czas jaki musimy poświęcić na podróż do sklepu. Nie ruszając się z kanapy możemy kupić dosłownie wszystko czego potrzebujemy. Do minusów zaliczyć można chociażby czas oczekiwania na towar, który w sklepie stacjonarnym otrzymujemy od razu po zakupie. Dla niektórych jest to decydujący czynnik dlatego wciąż chętniej wybierają tradycyjną formę robienia zakupów. Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak to dokładnie jest i dlaczego z pozoru prosta przesyłka dociera do Was dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach, koniecznie przeczytajcie ten tekst do końca

 

 

 

 

 

Ile zwykle czekamy?

 

Każdy kupujący przez Internet chciałby otrzymywać swoje zakupy najszybciej jak to możliwe. Składamy zamówienie jednego dnia, a już kolejnego kurier przynosi paczkę pod drzwi naszego domu. Jest to oczywiście możliwy scenariusz, ale tylko dla części składanych zamówień, wśród których znajdują się produkty dostępne w magazynie sprzedawcy.

 

Czas wysyłki podany w godzinach oznacza zwykle, że towar dostępny jest od ręki. 

 

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup czegoś, czego sprzedawca nie posiada i musi złożyć zamówienie z zewnątrz, wtedy czas realizacji wydłuża się od kilku do nawet kilkunastu dni roboczych.

 

Wysyłka z innego magazynu mieszczącego się w Polsce to kwestia kilku dodatkowych dni oczekiwania.

 

Decydując się na zakup produktów z zagranicy musimy mieć świadomość, że realizacja takich zamówień trwa zdecydowanie dłużej niż tych, realizowanych na terenie naszego kraju. Jesteśmy uzależnieni od odgórnie ustalonych czasów realizacji zamówień i nie zawsze możemy wpłynąć na ich przyspieszenie.

 

Na towary z zagranicy zwykle przychodzi nam poczekać około kilku tygodni.

 

Towary na zamówienie

 

Istnieją jednak grupy produktów, których ze względu na właściwości magazynować nie można i muszą one zostać wyprodukowane dopiero po złożeniu zamówienia. W takim przypadku realizacja zamówienia może znacząco się wydłużyć i klienci powinni uzbroić się w cierpliwość. Spływające z całego świata zamówienia trafiają bowiem do kolejki produkcyjnej, która niekiedy bywa dość długa, szczególnie w przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

W karcie produktu artykułów z dłuższym czasem realizacji pojawia się notatka, która wyjaśnia klientowi powody długiego oczekiwania.

 

Czynniki wydłużające czas dostawy

 

Wszyscy jesteśmy ludźmi i nikt z nas nie jest nieomylny. Zwykła ludzka pomyłka lub zdarzenia, których nikt nie jest w stanie przewidzieć mogą spowodować, że pewność o dostarczeniu paczki w określonym terminie pryska jak mydlana bańka. Uwierzcie nam, że nie tylko Wy jesteście wtedy zawiedzeni. Nam również zależy na tym, abyście otrzymywali swoje zamówienia na czas. Zastanawialiśmy się ostatnio co najczęściej jest źródłem opóźnień w realizacji zamówień i przyszło nam do głowy kilka powodów, oto i one:

  • Nasz jak i wiele innych sklepów internetowych działa na zasadzie synchronizacji stanów magazynowych, które codziennie są aktualizowane. Zdarza się jednak tak, że do systemu wkradnie się błąd i towar, który zamawiacie jest teoretycznie dostępny, ale nie może do Was trafić, ponieważ nie ma go w magazynie. Staramy się wtedy znaleźć go w innym miejscu, co niestety czasami wiążę się z dłuższym czasem oczekiwania. Jeśli ten sposób zawodzi, kontaktujemy się z Wami i mówimy jak wygląda sytuacja. Następnie po Waszej stronie leży decyzja o ostatecznym rozwiązaniu tej sprawy: wymiana, rekompensata za wydłużony czas oczekiwania czy rezygnacja z zamówienia.
  • Jak wspominaliśmy wcześniej część produktów oferowanych w naszym sklepie ze względu na swoją specyfikę nie może być magazynowana zbyt długo. Wykonuje się je dopiero po złożeniu przez nas zamówienia. Podczas produkcji może dojść do wielu nieprzewidywanych sytuacji, a najczęstsze z nich to awarie maszyn czy braki tkani i opóźnienia w ich dostawie.
  • Robiąc zakupy w naszym sklepie bardzo często decydujecie się na produkty zza granicy. Francja, Hiszpania czy Portugalia to kierunki, z których zamówień jest zdecydowanie najwięcej. Setki kilometrów, jakie pokonują paczki z towarem wpływają niekiedy na termin i stan w jakim docierają do nas dostawy. Jesteśmy zdania, że produkty, które otrzymujecie powinny być pozbawione jakichkolwiek wad, dlatego jeśli zdarzy się, że któryś z zamówionych towarów ulegnie uszkodzeniu, staramy się działać natychmiastowo i zamawiać nowy, pełnowartościowy towar. O opóźnieniach jesteście oczywiście poinformowani jako pierwsi.

 

 

 

  • Wybór jednej z usług dodatkowych również może wpłynąć na czas realizacji złożonego zamówienia. Skrócenie poszewki czy wyhaftowanie inicjału na ręczniku wydawać się może zadaniem, którego realizacja nie wymaga dużej ilości czasu. I oczywiście jest to prawda, jednak zewnętrzne firmy, z których usług korzystamy mają również innych klientów. W związku z niemałymi kolejkami musimy liczyć się niekiedy z kilkudniowym terminem oczekiwania na wykonanie takich usług.
  • Pomyłki zdarzają się również na poziomie pakowania. Dotyczą szczególnie produktów, które są do siebie bardzo podobne (najczęściej mają zbliżony kolor lub wzór). Niekiedy bywa też tak, że trafi do nas niewłaściwy rozmiar danego towaru. O ile nie jest to problem w przypadku zbyt dużych pościeli, bo te zawsze możemy zmniejszyć, to za mała narzuta czy szlafrok muszą zostać zamienione na większy wymiar, co wydłuża przesuwa termin wysyłki.
  • Nie zawsze mamy możliwość składania zamówień na towary bezpośrednio u producenta, korzystamy wówczas z pomocy pośredników. Staramy się to oczywiście uwzględniać w prognozowanym czasie dostawy w karcie produktu, jednak zdarzają się czasami sytuacje, że ten rozbudowany proces może spowodować opóźnienia.
  • Nie będziemy ukrywać, że również my popełniamy błędy. Wiąże się to najczęściej z wszelkiego rodzaju potknięciami przy przyjmowaniu zamówienia, pomyłkami w trakcie robienia inwentaryzacji czy niezmienieniu statusu zamówienia. Dokładamy wszelkich starań aby możliwie jak najlepiej i najdokładniej wykonywać swoje obowiązki, ale czasami moment dekoncentracji czy natłok pracy sprawia, że nie jesteśmy w stanie uniknąć drobnych uchybień.

 

Ostatnia prosta

 

Kiedy już zamawiany towar jest u nas, osobiście pakujemy go, naklejamy na paczce list przewozowy i czekamy na kuriera. Ten po odebraniu przesyłki przewozi ją na regionalną sortowanię główną, skąd później rusza w dalszą podróż do miejsca docelowego. Klienci posiadający numer listu przewozowego paczki mogą na bieżąco śledzić trasę swojej przesyłki na stronie przewoźnika. Dostawa najczęściej następuje już kolejnego dnia.

 

 

 

Jak doskonale wiemy samo robienie zakupów przez Internet nie jest rzeczą trudną. W całym procesie kluczowe jest uważne czytanie wszystkich podanych informacji dotyczących zarówno kupowanych produktów jak i warunków realizacji zamówienia. Dziś zwróciliśmy uwagę na bardzo ważny temat jakim jest czas oczekiwania na zamówienie. Chcielibyśmy bardzo, aby był on jak najkrótszy i robimy wszystko co w naszej mocy, by tak było. Mamy ogromną nadzieję, że wpis ten uspokoi Was w chwilach, kiedy zakładany termin na otrzymanie zamówienie właśnie się kończy, a Wy nadal pozostajecie bez swoich zakupów.

 

Polecane

Poduszka puchowa Notte Luna

Poduszka puchowa Notte Luna

254,90 zł - 769,90 zł brutto
Kołdra puchowa Notte Luna Całoroczna

Kołdra puchowa Notte Luna Całoroczna

1 514,90 zł - 3 064,90 zł brutto
pixel