Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki jest sekret kołder antyalergicznych?

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej narażone jest na różnego typu czynniki szkodliwe, jakie pojawiają się w otaczającym środowisku, dlatego też coraz więcej osób wykazuje sporą podatność na alergie. Wszędzie tam, gdzie kontakt z czynnikami uczulającymi wywołuje różne reakcje organizmu pojawia się też ogólne uczucie zmęczenia, brak możliwości regeneracji sił i jednocześnie zmniejszenie wydajności niezbędnej podczas codziennego funkcjonowania. W takich realiach coraz więcej osób też zwraca uwagę na potrzebę zdrowego snu, dlatego sięgają one po produkty antyalergiczne, które wyeliminują wiele zagrożeń i po prostu pozwalają się dobrze wyspać.

Znaczenie zdrowego snu

Potrzeba zdrowego i komfortowego snu dotyczy każdego człowieka, a naukowe obserwacje udowodniły, że każdy człowiek powinien przespać w ciągu doby minimum 7 godzin, bo właśnie tyle czasu potrzebują organy na zregenerowanie się. Wypowiedzi jednostek, które twierdzą, że wystarczą im jedynie 4-5 godzin spania na dobę może nie odczuwają takiej potrzeby faktycznie, ale w sensie biologicznym ich organizmy nie mają czasu na odbudowę codziennych zniszczeń. Komfortowy sen to przede wszystkim odpowiednia temperatura pomieszczenia, wietrzenie sypialni i wygodne łóżko. Dla osób wrażliwych niezbędna jest również antyalergiczna pościel, która zapobiegnie przegrzewaniu ciała, a dzięki swoim właściwościom nie będzie gromadzić kurzu i roztoczy, które wdychane z powietrzem podczas spania przyczyniają się do zatruwania organizmu.

kołdry antyalergiczne

Wśród wielu różnych produktów poprawiających komfort spania warto wymienić kołdry antyalergiczne. Ich zaletą jest przede wszystkim wykorzystany do produkcji materiał, zarówno ten zewnętrzny, jak i to, co stanowi wypełnienie kołdry. Wśród dostępnych w sklepie www.podpierzyna.com produktów większość wykonana jest z tradycyjnej naturalnej bawełny oraz z mikrofibry. Ta ostatnia to specjalne włókno poliestrowe, dzięki któremu pościel ma znacznie dłuższą trwałość i jest bardzo przyjemna w dotyku. Spośród wyrobów bawełnianych można też znaleźć kołdry tradycyjne, jak i bardziej luksusowe delikatne wyroby satynowe. Spośród antyalergicznych produktów na uwagę zasługuje specjalne włókno Tencel, którego cechą jest bakteriostatyczność i biodegradowalność. Włókno powstaje w nowoczesnej technologii bez użycia preparatów chemicznych, dzięki czemu jest całkowicie pozbawione szkodliwych oddziaływań.

Zalety kołder antyalergicznych

Oczywistym jest, że pierwszą i podstawową zaletę tego typu produktów stanowi brak oddziaływań na organizm człowieka. Wykorzystane do produkcji tkaniny posiadają właściwości oddychające i nie wykazują skłonności do przyciągania i zatrzymywania kurzu, roztoczy czy innych alergenów. Mikrofibra i Tencel, jako włókna sztuczne są także łatwe do utrzymania w czystości, bo podczas prania w niskich temperaturach są z nich usuwane wszelkie zanieczyszczenia. Ważne jest także wykorzystane w kołdrach wypełnienie. Przykładem może być model Monaco, w których znajduje się mieszanka najwyższej jakości naturalnego jedwabiu oraz specjalnych włókien Biofill, czyli pierwszych naturalnych skrobiowych włókien stworzonych w procesie produkcyjnym. Takie wypełnienie nie tylko gwarantuje doskonała regulację ciepła, ale też ogranicza gromadzenie wilgoci, a przy okazji produkowana kołdra jest puszysta i lekka. Wszystkie kołdry antyalergiczne są przyjazne środowisku, czyli stworzone z takich materiałów, które w procesie rozkładu nie niszczą przyrody i są możliwe do utylizacji bez szkody dla otoczenia. Kołdry produkuje się w kilku standardowych rozmiarach, więc można ich używać na każdym rodzaju łóżka i w każdym wieku.

pixel