Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klimatyczne wnętrze dzięki poduszkom dekoracyjnym

Wyposażenie wnętrz to sztuka, która wymaga nie tylko odpowiedniego pomysłu na styl, oraz nakładów finansowych na odpowiednie meble, ale również, a może nawet przede wszystkim umiejętności dobierania detali dekoracyjnych. Często pozbawione ich lokum wygląda mało przyjaźnie i nie sprawia wrażenia zamieszkanego. To właśnie detale nadają charakter sypialni czy salonowi, a niekiedy kilka poduszek, roleta czy zasłony, lampa na stoliku lub dekoracyjne ramki obrazków potrafią całkowicie przekształcić wnętrze. Wspomniane poduszki są jednym z takich detali, który odpowiednio dobrany staje się przysłowiową kropką nad i w dekoracji pomieszczenia.

Poduszki i poduszeczki zazwyczaj kojarzą się z łóżkiem i nocnym wypoczynkiem, jednak nie jest to ich jedyna funkcja. O ile klasyczna poduszka zawsze trafia do sypialni o tyle małe poduszki dekoracyjne mają zastosowanie właściwie wszędzie. W popularnym od pewnego czasu stylu skandynawskim typowym elementem jest na przykład kuchnia, w której koncentruje się życie rodzinne, dlatego wyposaża się ją w duży drewniany stół i ławki oraz wiele przytulnych poduszeczek, często dekorowanych haftami, w kolorach bieli, błękitu i seledynu, nadających pomieszczeniu przytulności. Styl retro czy secesyjny dopuszcza niewielkie dekoracyjne poduszeczki na sofach i fotelach, kolorystycznie dobrane do obicia kanap, często też wykonane z tych samych tkanin. Podobne dekoracje dopuszcza styl rustykalny, który jednak pozwala na nieco więcej dowolności, dodawania poduszek w kwiaty, kontrastowych w kolorach, ożywiających wnętrze. Niepodważalną władczynią poduszek jest oczywiście sypialnia, a we współczesnych wnętrzach, gdzie istnieje możliwość wygospodarowania w tym celu samodzielnego pomieszczenia wiele możliwości dekoracyjnych stwarza duże samodzielne łóżko.

poduszki dekoracyjne

Jedwabna poduszka dekoracyjna

Jeśli podstawowym założeniem przy dobieraniu poduszek jest ich funkcja dekoracyjna, to oczywiście najlepiej postawić na jedwab. Nie jest on wprawdzie tani, ale za to trwały i przede wszystkim wyjątkowo piękny oraz dekoracyjny. Inwestując kilkadziesiąt złotych można się nim cieszyć przez długie lata. Dekoracyjne poduszki z jedwabiu dostępne są w wielu różnych kolorach, dlatego można je dopasować do łóżka, kanapy czy delikatnej sofy tak, aby komponowały się z wystrojem wnętrza. Standardowy regularny kształt kwadratu oraz dekoracyjne pasy lub piękny żakardowy wzór stanowią dodatkowy element dekoracyjny. Poduszki z jedwabiu nie muszą być kolorowe, bowiem ich dekoracyjność wynika już z samej jakości tkaniny, a dodatkowe komponowanie motywu przez połączenie elementów matowych i lśniących sprawia, że jedwabne poszewki nie są pstrokate i sprawdzą się w każdym, nawet kolorowym wnętrzu. Jedwab posiada też wiele walorów użytkowych i zdrowotnych, dlatego z powodzeniem takie poduszeczki sprawdzą się podczas poobiedniej drzemki, albo, jako uzupełnienie poduszki w sypialni.

Poduszki ozdobne bawełniane i poliestrowe

Dla osób, które poszukują nieco bardziej wzorzystych i mniej kosztownych produktów sklep podpierzyna.com proponuje szeroki wybór poduszek z bawełny. W stosunku do tych jedwabnych są one o wiele tańsze, dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a także prezentują szeroką gamę wzorów i kolorów. Bawełniana poszewka może też być częściej prana, więcej użytkowana i zmieniana w zależności od potrzeby. Ilość dostępnych wzorów pozwala na dowolne komponowanie z wnętrzem. Pomieszczenia urządzone w jednolitym kolorze z pewnością zyskają na wyglądzie dzięki takim kolorowym dodatkom, jak pasiaste poduszeczki Carlo Brunni, które można kupić w kilku różnych kolorach. Takie rozwiązanie pozwala też na szybkie modyfikowanie wystroju poprzez szybką zmianę poszewek z pomarańczowych na zielone czy niebieskie. W sprzedaży znajdują się zarówno wzory kwadratowe, jak kilka propozycji wspomnianej wyżej firmy, a także poduszeczki z tafty w stylizowane motywy roślinne oraz piękne stylizacje prostokątne. Te ostatnie to przykład modeli Antilo wykonanych z tkanin poliestrowych i artystycznie dekorowanych haftem, aplikacjami czy krepowaniem.

pixel