Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołdry z alpaki - warto czy nie?

2022-08-26
Kołdry z alpaki - warto czy nie?

Jak powszechnie wiadomo istnieją trzy rodzaje kołder: letnieuniwersalne oraz zimowe. Na rynku znajdziemy również kołdry całosezonowe (4 pory roku), będące tak naprawdę dwiema kołdrami: letnią i uniwersalną, po których spięciu otrzymujemy kołdrę zimową.

Poziom ciepła, trwałość, waga i zdolności do przepływu powietrza każdej z pierzyn zależą głównie od rodzaju i gramatury wypełnienia, ale również od sposobu przeszycia i tkaniny poszycia kołdry. Wszystkim poszukującym wymarzonego modelu, który będzie antidotum na poprawę komfortu snu chcielibyśmy zaproponować kołdry z wełny alpak. Dlaczego akurat one?

Wełna z alpak – najważniejsze właściwości

Przede wszystkim to idealne rozwiązanie podczas chłodnych nocy. Wełna z alpaki jest nawet 7 razy cieplejsza od zwykłej, owczej wersji. Ponadto ciepło da się poczuć już chwilę po tym, jak się w niej zanurzymy! Znacie to uczucie, kiedy zmarznięci biegniecie pod pierzynę, aby się ogrzać, a tam mimo wszystko jest chłodno i dopiero po kilku minutach czujecie wytwarzające się ciepło? Z kołdrą z alpaki zapomnicie o takich sytuacjach!

A co jeśli nocą jest nam za gorąco? Dzięki doskonałym właściwościom termoregulacyjnym włókno z alpaki dopasowuje się do temperatury naszego ciała i odprowadza zgromadzony nadmiar ciepła. To bardzo ważne w kontekście zmieniającej się w czasie snu temperatury, co niejednokrotnie prowadzi do płytkiego, a czasami nawet przerywanego snu.

 

Zadbaj o siebie!

Chociaż zdrowie to bezsprzecznie jedna z najważniejszych spraw to niezwykle istotna jest też wygoda! Kołdry z alpaki zwykle posiadają poszycie z wysokiej jakości satyny, która jest wyjątkowo miła w dotyku i gładka. To uczucia, których bardzo pożąda nasza skóra w czasie wypoczynku.

Uwaga alergicy! Kołdra z włóknem alpaki to również świetny wybór dla każdego z Was! Naturalne włókna blokują rozwój roztoczy kurzu! Ponadto nie zawierają one lanoliny i prane są w hipoalergicznym mydle.

Wpływ na środowisko

A jak to się ma do kwestii ekologii? Otóż produkcja kołder z alpaki nie wymaga użycia jakichkolwiek środków chemicznych, dzięki czemu są neutralne dla środowiska. Poza tym również sama hodowla alpak uchodzi za ekologiczną.

Zwierzęta, od których pochodzi surowiec znajdują się w specjalnie przystosowanych, komfortowych dla nich samych hodowlach. Właściciele alpak z niezwykłą troską dbają o swoich podopiecznych, którzy odwdzięczają się swym wyjątkowym runem

 

Ile kosztuje kołdra z alpaki?

W Internecie aż roi się od ofert na kołdry z wełną z alpaki, których cena zdecydowanie zachęca do zakupu. Warto zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić, czy aby na pewno prezentowane produkty są dokładnie tym czego szukamy. Decydując się na zakup kołdry w 100% wykonanej z wełny alpaki musimy być świadomi jej kosztu, który zaczyna się w granicach 2000 zł za pojedynczą kołdrę letnią i może się sięgać nawet 5000 zł w przypadku podwójnej kołdry zimowej. Czy warto wydać takie pieniądze na kołdrę? Liczba korzyści płynąca z jej posiadania jest naprawdę długa, a sama kołdra posłuży nam przez naprawdę długie lata, dlatego na tak postawione pytanie nie może być innej odpowiedzi niż: zdecydowanie tak!

Polecane

pixel