Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Komfort i elegancja pościeli satynowej

Wybierając pościel na prezent, czy do naszego domu, uwagę powinniśmy zwrócić na jej skład i na materiał, z jakiego jest wykonana. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się pościele wykonane z bawełny satynowej, nazywanej również satyną bawełnianą. Pościel z satyny bawełnianej ma delikatny połysk, jest miła w dotyku i w praktyce zapewnia ona wysoki komfort użytkowania. Czym tak właściwie jest satyna bawełniana? Czy jest to bawełna, czy może jakiś syntetyczny materiał? Syntetyczna pościel może być bardzo ładna, ale niekoniecznie będzie się jej dobrze używało, co wyraźnie odróżnia ją od pościeli z satyny bawełnianej.

pościel satynowa

Wielu klientów wychodzi z założenia, że nie będzie kupowało pościeli z satyny, ponieważ śliska w dotyku, błyszcząca tkanina oprócz zalet estetycznych, nie posiada walorów użytkowych. Można pod nią zmarznąć, ponieważ zwykle jest zimna. Jeśli już materiał ten staje się nieco cieplejszy, szybko zaczyna kleić się do skóry. Z zupełnie inną sytuacją mamy do czynienia w przypadku satyny bawełnianej, czy też bawełny satynowej. Obecnie w sklepach szeroko dostępna jest taka pościel. Najlepszym tego przykładem jest sklep internetowy podpierzyna.com, sprzedający pościel z satyny bawełnianej w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach.

Pościel z bawełny satynowej jest miła w dotyku, cienka, miękka i lekko połyskliwa. Z jednej strony świetnie się prezentuje, ale też bardzo wygodnie się pod nią śpi. Satyna bawełniana nie jest zimna w dotyku, ale świetnie nadaje się do spania w czasie ciepłego lata, ponieważ nieco gorzej izoluje ciepło niż pościel bawełniana.

Z czego składa się pościel z bawełny satynowej?

Najczęściej można spotkać się z informacją, że pościel z satyny bawełnianej uszyta została ze 100% bawełny. Można mieć więc pewność, że pozwoli skórze oddychać i będzie wygodna – zarówno w praniu, jak i w samym użytkowaniu. Na czym więc polega satynowy charakter takiego materiału? Klucz do odpowiedzi na to pytanie tkwi w splocie bawełny. Inaczej wyglądać będzie pod dużym powiększeniem skrawek bawełny, a inaczej skrawek bawełny satynowej. Stąd też pojawia się połysk na tkaninie nazywanej bawełną satynową lub satyną bawełnianą.

Pościel z satyny bawełnianej świetnie sprawdzi się w warunkach domowych, ale nie tylko. Będzie ona wspaniałym rozwiązaniem w hotelach. Pościel z satynowej bawełny będzie się wygodnie prało, a w większości przypadków nie będzie ona nawet wymagała przeprasowania. Wygoda użytkowania takiej jest bezdyskusyjna. Dzięki niej można uprościć sobie zmianę pościeli, jej pranie i prasowanie. Skoro pościel satynowa bawełniana nie gniecie się podczas prania, można wykluczyć jej prasowanie, zaoszczędzając na tym sporo czasu na co dzień. W hotelach i w innych miejscach noclegowych będzie to miało, rzecz jasna, niebagatelne znaczenie.

Szeroki wybór pościeli z bawełny satynowej oferuje klientom sklep podpierzyna.com. Każdy znajdzie tu dla siebie pościel, która spełni jego wszelkie wymagania. Bawełna satynowa jako materiał na pościel jest wyborem dobrym pod wieloma, wspominanymi powyżej względami.

pixel