Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki dekoracyjne i do spania. Jaki rozmiar wybrać?

2020-04-13
Poduszki dekoracyjne i do spania. Jaki rozmiar wybrać?

Jednym z elementów dekoracyjnych wykorzystywanych w każdym mieszkaniu, jest poduszka. Niepozorny „jasiek” dzięki wybraniu odpowiedniej poszewki może zamienić się w prawdziwe dzieło sztuki, które podniesie walory estetyczne Twojej sypialni lub salonu. Ma on również ważną rolę w trakcie snu, zwłaszcza kiedy lubisz mieć nieco wyżej ułożoną głowę. Bez względu jednak na funkcję, jaką ten dodatek będzie pełnić, musisz pamiętać o dobraniu do niego poszwy o odpowiednich wymiarach, tylko wówczas komplet będzie prezentować się właściwie i zapewni Ci maksimum wygody. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy wariant dla siebie!

Polecane produkty

Dopasowanie poszewki do poduszki

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się wybrać w sklepie poszewki, nie patrząc w ogóle na wymiary swoich poduszek. W końcu na pierwszy rzut oka wydaje się, że każdy produkt ma zbliżony rozmiar. Niestety, producenci stawiają tutaj na bardzo dużą różnorodność, dlatego przed zakupem warto pobrać miarę, aby uniknąć przykrej niespodzianki. Zbyt obszerna poszwa będzie nieestetycznie zwisać, z kolei zbyt wąska może nie pomieścić wkładu lub też skutecznie go odkształcić.

Poszewki na poduszki
Poszewki i poduszki dekoracyjne

Obecnie do najpopularniejszych opcji należą następujące wymiary:40x40 centymetrów,50x60 centymetrów,70x80 centymetrów.Jaśki standardowe, wykorzystywane głównie w celach dekoracyjnych, mają przeważnie kształt kwadratu o wymiarach 40x40 cm. Czasami trafiają się nieco mniejsze lub obszerniejsze produkty, jednak większość marek stawia na uniwersalną opcję. Niekiedy można też spotkać modele podłużne lub okrągłe, lecz to właśnie kwadratowe cieszą się największym uznaniem.

Poduszki dekoracyjne i użytkowe

 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz niesamowite poduszki dekoracyjne 40x40 cm, przeznaczone do salonu czy sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia pastelowy model ze wzorem inspirowanym filmem Śniadanie u Tiffaniego. Dodatkowo w tym rozmiarze polecamy również wiele wkładów do poszew przeznaczonych do snu. Dużym powodzeniem cieszą się poduszki bambusowe.

Poduszka dekoracyjna Estella Flamingo

Dwa pozostałe rozmiary dotyczą przede wszystkim poduszek przeznaczonych do spania. Jednak model 50x60 jest stosunkowo niewielki, dlatego w wielu domach pełni też funkcje dekoracyjne. Szczególnie sprawdzi się na dużym komplecie wypoczynkowym albo na narożnej kanapie, która dzięki takim dodatkom będzie znacznie bardziej przytulna. W sypialni wymiar ten powinien być zadowalający, zwłaszcza gdy wolisz spać na płasko lub z dodatkowym jaśkiem. W sklepie możemy Ci zaproponować bardzo duży asortyment poduszek w rozmiarze 50x60 cm. Jeśli zależy Ci na dobrym produkcie w przystępnej cenie, to puchowy model Bossanova sprawdzi się idealnie. Jego powłoka została wykonana z wysokiej klasy bawełny. 

Ostatni wymiar - 70x80 cm to standardowy wybór do sypialni, zwłaszcza dla osób lubiących spać z głową ułożona nieco wyżej. Poduszka w takim rozmiarze raczej nie sprawdzi się już do celów dekoracyjnych, nie oznacza to jednak, że nie można dobrać do niej pięknej poszewki! Jeśli zależy Ci na śnie najwyższej jakości, to antystresowy model Inter-Widex powinien Cię zainteresować. Poszwa została wykonana z włókna węglowego.

Poduszka puchowa Bossanova Sonno
Poduszka Bossanova Soft

Wymiary standardowej poduszki

Podczas wyboru poduszki, warto zwrócić uwagę na wymiary standardowej poduszki. W Polsce najczęściej spotykane są poduszki o wymiarach 40x40 cm, 50x60 cm oraz 70x80 cm. Każdy z tych rozmiarów ma swoje specyficzne zastosowanie, a wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.

Rozmiary poduszek w Polsce

Rozmiary poduszek w Polsce są zróżnicowane, ale istnieją pewne standardy, które są najczęściej spotykane. Poduszki o wymiarach 40x40 cm są zazwyczaj używane jako poduszki dekoracyjne, podczas gdy poduszki o wymiarach 50x60 cm i 70x80 cm są często używane jako poduszki do spania. Wybór odpowiedniego rozmiaru poduszki zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.Wymiary poduszek to kluczowy aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru poduszki. Wymiary poduszki wpływają na jej funkcjonalność i komfort użytkowania. Wybór odpowiednich wymiarów poduszki zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.

Standardowy rozmiar poduszki

Standardowy wymiar poduszki to 70x80 cm. Ten rozmiar jest najczęściej wybierany przez osoby, które lubią spać z głową ułożoną nieco wyżej. Poduszki o tym rozmiarze są zazwyczaj używane do spania, ale mogą być również wykorzystywane jako poduszki dekoracyjne, jeśli dobrane są odpowiednie poszewki.

Podsumowanie

Dobierając poduszki do swojego mieszkania, musisz przede wszystkim uwzględnić ich przeznaczenie. Do celów dekoracyjnych wybierz standardowe wymiary 40x40 lub 50x60 z kolei do spania - 70x80 cm. Do tego warto też dopasować odpowiednie poszwy, które będą doskonale przylegać do wkładu. Dzięki temu całość będzie komponować się bardzo estetycznie i zapewni Ci wygodę w trakcie snu lub odpoczynku na kanapie.

Wpis zaktualizowany w 30.06.2023

Polecane

Poduszka Inter-Widex Antystresowa

Poduszka Inter-Widex Antystresowa

82,90 zł - 156,90 zł brutto
Poduszka bambusowa Hefel Pure Bamboo

Poduszka bambusowa Hefel Pure Bamboo

247,90 zł - 643,90 zł brutto
Poduszka puchowa Swiss Dream Classic 90 Pillow

Poduszka puchowa Swiss Dream Classic 90 Pillow

354,90 zł - 619,90 zł brutto308,76 zł - 539,31 zł brutto
pixel