Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Uniwersalny prezent - ręczniki bawełniane na każdą okazję

Bawełna to jedno z najstarszych i najbardziej docenianych naturalnych włókien, jakie bywa wykorzystywane w produkcji tekstyliów. Jej pochodzenie sięga około 12 tysięcy lat wstecz, aż do czasów starożytnego Egiptu, gdzie była wykorzystywana zarówno, jako przedmiot wymiany handlowej, jak i w charakterze surowca przędnego do produkcji nici i później także tkanin. Zalet bawełny nie trzeba wymieniać, bowiem w każdym domu znajduje się coś z tego materiału, począwszy od tradycyjnej pościeli po koszulki czy piżamy nocne. Bawełna znalazła szerokie zastosowanie także w branży środków opatrunkowych, jako materiał higroskopijny i antyseptyczny. Do głównych plusów tego materiału należy zaliczyć łatwość utrzymania w czystości, przewiewność, naturalność, podatność na farbowanie i wybielanie, niski koszt produkcji, higroskopijność i antyseptyczność, a także to, że jest niezwykle przyjemny w dotyku. Bawełna wykorzystywana jest do produkcji wielu artykułów, wśród których ważne miejsce zajmują ręczniki.

ręczniki bawełniane

Ręcznik to element wyposażenia każdego domu, a także restauracji, hotelu, zajazdu, szpitala i wielu innych instytucji, w których konieczne bywa utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Dzięki wykorzystaniu bawełny ręczniki można prać w wysokich temperaturach, dlatego sprawdzają się też tam, gdzie przebywają osoby chore, a przedmioty, z którymi mają kontakt wymagają wyjałowienia. Z tkanin bawełnianych wykonuje się ręczniki na każdą okazję, przydatne w każdej sytuacji. Dzięki zastosowaniu różnych metod produkcji do dyspozycji są zarówno wysokochłonne grube ręczniki kąpielowe, jak i mniejsze, bardziej podręczne produkty tradycyjne i ręczniki z bawełny przeznaczone specjalnie na plażę. Ich głównym plusem w każdej sytuacji jest higroskopijność właściwa dla bawełny, dlatego świetnie sprawdzają się po kąpieli wchłaniając pozostałą na ciele wodę. Ręczniki bawełniane produkowane są też w wersji dla dzieci, wyposażone w specjalny kapturek, który pozwala ochronić główkę dziecka podczas przenoszenia z łazienki do łóżeczka. W ofercie sklepu podpierzyna.com można też znaleźć piękne i praktyczne ręczniki bawełniane przeznaczone na plażę.

Ręcznik z bawełny jako dekoracja

Walory praktyczne bawełnianych ręczników są niepodważalne, ale biorąc pod uwagę współczesną modę na przykładanie dużej wagi do detali podczas komponowania wystroju wnętrz bardzo bogata oferta wzornicza sprawia, że bawełniane ręczniki mogą też stanowić element dekoracyjny łazienki. Ciekawym rozwiązaniem są komplety trzech rozmiarach i jednym kolorze albo z tym samym motywem zdobniczym, dzięki czemu zaspokoi się zarówno potrzeby wycierania po kąpieli, jak i ręczniczek do rąk czy tradycyjny ręcznik do codziennego użytku. Kolorystyka pozwala też na oznaczanie prywatnych ręczników wszystkich mieszkańców domu, którzy korzystają z łazienki. Przeglądając ofertę sklepu można w niej znaleźć praktycznie wszystkie kolory, co pozwala dopasować odpowiednie produkty do każdego wystroju wnętrza. W propozycji są też różne wymiary zależnie od przeznaczenia oraz ręczniki bawełniane z motywami roślinnymi, haftami czy nadrukami.

Ręcznik bawełniany w prezencie

Zalety bawełny doceni każdy, dlatego takie kolorowe ręczniki są doskonałym pomysłem na prezent. Wielorakość wzorów umożliwia dobranie produktów zarówno do osoby, która ma zostać nim obdarowana, jak i do jej statusu. Na uwagę zasługują przepiękne modele Greno Chic z kolekcji Boutique. Są one wyjątkowo delikatne z uwagi na specjalny proces produkcji, a także bardzo dekoracyjne, bowiem poza wkomponowanym wzorem i ciekawą fakturą są również wykończone frędzlami. Kolekcja Boutique to również kilka innych ciekawych wzorów o nietypowej linii wzorniczej, doskonale sprawdzających się w charakterze prezentu. Tradycjonaliści mogą sięgnąć po produkty z serii Boss czy Mexx z eleganckim haftem, albo zaopatrzyć bliskiego członka rodziny w jeden z fantazyjnych ręczników plażowych Joop w kolorowe pasy lub z ciekawym ornamentowym motywem.

pixel