Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wysoka jakość i komfort dzięki kołdrom jedwabnym

Sypialnia to miejsce bardzo szczególne, w którym spędzamy jedną trzecią część swojego życia i to w sytuacjach, jakie muszą sprzyjać relaksowi, a więc być zarówno wygodne, jak i na tyle komfortowo i estetycznie urządzone, że zapewniają też dobre samopoczucie psychiczne. Układanie się do snu w brudnym, dusznym i nieprzyjaznym pomieszczeniu sprawia, że nawet, jeśli zaśnie się w miarę szybko, to sen nie będzie zdrowy i relaksujący. Ponieważ od tego, jak śpimy zależy nasz poziom energii, nastrój i zdolność do aktywności następnego dnia warto zadbać o każdy szczegół począwszy od wystroju, przez wygodny materac po pościel. W tym ostatnim wypadku szczególne walory estetyczne i użytkowe mają jedwabne kołdry.

Cechy kołdry z jedwabiu

Jedwab to naturalne włókno powstające dzięki wyjątkowo mozolnej pracy larw jedwabników, charakterystycznych motyli, które składają jaja na liściach drzew morwowych. Dziś w naturze występują one rzadko, dlatego prowadzi się specjalne hodowle, w których zapewniane są odpowiednie do rozwoju owadów warunki. Odżywione młodymi listkami morwy larwy owijają się w kokony, w których dochodzi do przemiany poczwarki w motyla. Ten etap cyklu dostarcza właśnie włókien jedwabnych, które są pozyskiwane z kokonów. Łatwo sobie wyobrazić ile owadów musi zginąć, aby można było pozyskać wystarczającą ilość włókna do produkcji tkanin, dlatego nie dziwi też fakt, że jest to produkt drogi i uważany za bardzo ekskluzywny. Do podstawowych zalet jedwabnych włókien zalicza się bardzo dużą wytrzymałość, dzięki której wykonane z tego włókna tkaniny poddawane odpowiedniej pielęgnacji wytrzymują nawet długie dziesięciolecia. Włókno posiada też wiele właściwości wpływających na komfort ludzkiego ciała, dlatego jedwabne kołdry są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfortowy sen.

kołdry jedwabne

Wykorzystanie jedwabnych włókien do produkcji kołder dotyczy zarówno wypełnienia jak i pokrycia zewnętrznego. Zależnie od rodzaju zmienna jest także ich cena, bowiem produkty zawierające to cenne włókno tylko wewnątrz są o połowę tańsze od produkowanych całkowicie z jedwabiu. Kołdry z jedwabnym wypełnieniem zazwyczaj wykonywane są z tkanin bawełnianych, które doskonale oddychają i pozwalają na korzystanie w pełni z zalet naturalnych produktów jedwabników, jednak bawełna nie jest tak trwała jak tkanina jedwabna, a poza tym jest także mniej dekoracyjna i nie zapewnia bezpośredniego kontaktu zdrowego włókna z ciałem. Luksusowe pokrycie z połyskiem jest niezwykle dekoracyjne i nie wymaga nawet poszewek, a dodatkowo bywa też bardzo przyjemne w kontakcie ze skórą, dlatego warto wybrać właśnie taką wersję. Kołdry wykonane całkowicie z jedwabiu są bardzo drogie jednak zważywszy na ich żywotność i walory zdrowotne warto w takie wyposażenie sypialni zainwestować.

Zalety kołder jedwabnych

Pomijając walory estetyczne i trwałość zewnętrznego pokrycia jedwab w każdej kołdrze wykorzystany, jako wypełnienie wnętrza ma wiele pozytywnych oddziaływań, warunkujących zarówno zdrowy sen jak i pozytywny wpływ na samopoczucie. Jedną z ważniejszych cech jest zdolność termoregulacji. Dzięki reakcji fizycznej włókien na zmienne temperatury otoczenia jedwab zapewnia odpowiednie ogrzanie ciała w okresie zimowym a wentylację i odprowadzanie nadmiaru ciepła w okresach letnich. Z tego powodu kołdra jedwabna do produkt uniwersalny zalecany bywają osobom z problemami skórnymi i nadmierną potliwością. Jedwab jest także higroskopijny, więc sprzyja wchłanianiu wilgoci nawet do 30% swojej objętości. Dzięki temu pościel nie staje się mokra nawet w stanach przegrzania czy wysokiej temperatury podczas choroby. Jako włókno naturalne jedwab zawiera aminokwasy, które mają działanie relaksujące dla systemu nerwowego, a także białka poprawiające kondycję skóry i hamujące jej proces starzenia, jest również hipoalergiczny, antystatyczny, czyli nie gromadzi kurzu i roztoczy, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku astmatyków i alergików. Kołdry z jedwabiu uważane są za najbezpieczniejsze i najzdrowsze ze wszystkich produkowanych obecnie wyrobów.

pixel